Facebook'ta Paylaş

18 Mayıs 2014 Pazar

Çerkezköy KYK YURTKUR Foto Galeri

2015 KAYITLARIYLA İLGİLİ BİLGİLER ANASAYFADA  KREDİ VE YURTLAR KURUMU (KYK) BAŞVURU TARİHLERİ HENÜZ AÇIKLANMADI!

AŞAĞIDAKİ YAZDIKLARIMI GEÇEN SENEYE GÖRE YAZDIM. HALEN YURTLA İLGİLİ YAZDIKLARIMIN PEK ÇOĞU GEÇERLİ DURUMDADIR. EK OLARAK BU SENE BAŞVURU YAPIP YURT KAZANANLAR E-DEVLET ÜZERİNDENDE YANİ YURDA GİTMEDENDE KAYIT YAPTIRABİLECEKLERDİR. AYRINTILARI KYK BAŞVURU TARİHLERİNİ VE KAZANILDIĞINDA YAPILMASI GEREKENLERİ YAZACAĞIM, SİTEYİ TAKİP EDİN !


AŞAĞIDAKİ YAZILAR GEÇEN SENEYE AİT !
Neyse gelelim yurt kayıtlarına... Öncelikle yurt nasıl falan filan muhabbetine girmiyorum hiç, sitede yazdım fazlasıyla ama ek olarak şunları eğrisi doğrusuyla yazayım:

-Geçen seneye göre rakamları söyleyeyim; 130 tl aylık kayıt için veriyorsun, artı olarakta 185 tl depozito ücreti, he birde 12 tl kayıt faso fisosuna evrak ücreti diyerekten geçiriyorlar. Bu senede maksimum olsa olsa rakam 20 tl farkeder. He tabi tedarikli gidin olum, kyk sorumlusu değilim tahmini konuşuyorum.

-Nerde bu yurt derseniz çok kötü bir yerde. En yakın yerleşim yeri olarak Karaağaç mahallesi var, gidince zaten çok güzel bir yer olduğunu anlarsınız (!) :D Bunu söyledim diye vazgeçmeyin hemen olum, çünkü alternatifin az. Ya cemaat yurdunda (kızda var erkekte) kalacaksın, (neden illa cemaat diyorsun diyenler olacak; söylemeyince ee burası özel ama cemaatinmiş keşke deseydin diyenler çok, he birde olum fethullahçılarda kalmayın he yakında kapatır tayyip reis açıkta kalırsınız :D) Evet, yaaa cemaat yurdu haricinde yok mu abicim özel yurt diyeceksiniz yok, bende para olsa birkaç yıl önce harbiden açardım ve parayı da kırardım ama nedense özel yurt yok koskoca Çerkezköy'de. Apart var ama fiyatları baya şişkin ve olanaklar bence yetersiz, ek ücret dahi veriyorsun, o paraya gider tek başıma ev tutarım lan... Son tercihinizde ev olacak. Öğrenci adam orda ev bulur illaki biraz geçirirler fiyatta ama bulursunuz. Ev arkadaşı muhabbetine bir şey diyemem ya tek çıkacaksın, sonra tanıya tanıya birini alacaksın yada tek kalacaksın. Fazla yazdım diğer konulara geçiyorum.

-Kayıtlı tüm öğrencilerin parmak izi kayıtları alınır ve yurda giriş çıkışlarda parmak basılır. Aynı şekilde sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri de parmak basılarak alınır. Öğlen 12:30'a kadar sabah kahvaltısı ve gece 23:00e kadar akşam yemeği alabilirsiniz. (Tabi o saate yemek mi kalır olum sandviç yaptıracaksınız.)

-Yurda giriş çıkış saatleri 07:00 - 23:00 arasıdır. Özellikle kız çocuk sahibi aileler için bu yıl sisteme girecek bir olay var. Öğrenci velilerine verilecek şifre ve kullanıcı bilgileriyle net üzerinden hangi saatte giriş çıkış yaptığı ve sorgulattığınız an öğrencinizin yurtta mı başka bir yerde mi olduğunu öğrenebileceksiniz. (Bu sistem bu sene devreye girerse kız çocuğu sahibi anne babaların içi de rahat edecektir. Telefonda -baba mervelerin odadayız yemek yiyoruz diyipte başka yerlerde olan kızlarını öğrenebilirler)

-Yurt dediğim gibi okula ve merkeze uzak bir yerde. Minibüsler her saatbaşı (yada öğrenci çokluğuna göre yarım saatte bir) yurdun önünden ve meydandan kalkar. Gidiş yada dönüş ücreti 1,5 tl yani günde 3 tl vereceksiniz. Odalar 4 kişi, kız ve erkek yurdu binaları karşı karşıya, yemekhane ve bahçe ortak kullanım alanı. Tuvalet ve banyo koridor sonlarındaki yerlerde. (Yani odalarda yok işte olum anlayın.)

-Aylık 130 tl sigara içen birini hesap edersek hiçbir şey. Devlet yurdunu bu yüzden seviyorum :D Peki ne var bu 130 tl içinde? -Aylık yatak ücreti, sabah kahvaltısı, akşam yemeği, (haftasonu dahil) ücretsiz sınırsız internet, elektrik ve su... Tek dezavatajı hep söylediğim gibi merkeze uzaklık, onuda görmezden gelmemek nankörlük olur.

Kayıt evrakları ise:

 Öncelik Belgesi (Aşağıdaki durumlarda olanlar sadece nokta ile başlayan evrakları getirecek. )
  • Şehit veya gazi çocuğu, (Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak belge)
  • Lise ve dengi öğrenimlerini yetiştirme yurtlarında tamamlayanlar (Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğün’den alınacak belge)
  • Darüşşafaka Lisesinden mezun olanlar, (Darüşşafaka Lisesinden alınacak belge)
  • Anne ve/veya babası Gençlik ve Spor Bakanlığı (taşra teşkilatı hariç) veya Yurtkur’ da çalışanlar, Yurtkur’dan emekli olanlar (Kurumdan alacakları onaylı belge)
  • Milli olmuş Amatör sporcular lisanslı (T.C Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğünden alınacak belge/yazı)
  • %40 ve üzerinde sakatlık durumu olanlar, (Tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak rapor)
  • Anne ve babası vefat edenler, (Bağlı bulunduğunuz Nüfus Müdürlüğünden alınacak Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Belgesi)
  • Sosyal Güvenlik Kurumundan; malullük, vazife malullüğü veya harp malullüğü aylığı alanların kendileri veya çocukları ile vazife malullüğü aylığı bağlanması gerekirken ölenlerin çocukları,( Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak belge)
  • Mahkeme Kararı ile devlet yurtlarında barınmasına karar verilenler (Mahkeme Kararı)
  • ÖSYM Başkanlığınca belirlenen her öğrenim dalındaki ham puan bazında ilk 100’e giren öğrenciler,(Sonuç Belgesi)
2- 6 adet son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf,

-Yurtla ilgili resimleri aşağıda ekledim.

-Başka soru gelmiyor aklıma, yazmadığım bir şey varsa facebooktan mesaj atın, siteye ekleyeyim. (He olum birde reklam tıklayın lan sitede, babanızın hayrına yazmıyoruz bu kadar, sizde bana destek olun.) Haydi hayırlı olsun herkese, Allah'a emanetsiniz.


ÇERKEZKÖY KREDİ YURTLAR MÜDÜRLÜĞÜ

Adres : Organize Sanayi Bölgesi Karaağaç Yolu Üzeri Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Telefon : 0 282 758 28 (90 -91)
Kapasite : 200 Kız - 150 Erkek0 yorum:

Yorum Gönder